Livre.cz - hračky, autosedačky, fiskars nože, kočárky
Slepovací model Revell 1:72 Americký stíhací letoun F-101B VOODOO *

Slepovací model Revell 1:72 Americký stíhací letoun F-101B VOODOO *

Revell
Slepovací model stíhacího letadla F-101B VOODOO dlouhého doletu amerických ozbrojených sil. Slepujete z ... více...


Akční cena: 499 Kč
Momentálně nedostupné

Zboží není v tuto chvíli bohužel skladem. Pokud nám zde vložíte svůj email, budeme vás informovat, jakmile bude k dispozici. Odesláním formuláře souhlasíte se zasílaním obchodních newsletterů a s těmito podmínkami.

Zboží je momentálně nedostupné!

Další informace:

Kód: 04854

Výrobce: Revell

Druh: MODELY

Popis:

Slepovací model stíhacího letadla F-101B VOODOO dlouhého doletu amerických ozbrojených sil. Slepujete z plastových nebarvených dílků. Balení modelu neobsahuje barvy, štětce ani lepidlo. Vše je možno dokoupit v naší nabídce příslušenství.
 
Měřítko modelu 1:72, balení modelu obsahuje 93, délka slepeného modelu je 298mm, rozpětí 169mm, stupeň obtížnosti 3
Doporučené barvy Revell: 91, 302, 330, 371

Tento stíhací letoun byl navržen jako doprovodný stíhač dlouhého doletu pro bombardéry B-36. Prototyp F-101A vzlétl poprvé v roce 1954. Vzhledem k ukončení projektu mezikontinentálních bombardérů bylo změněno určení letounu a byl zařazen jako přepadový stíhač dlouhého doletu, který  mohl být vyzbrojen i jadernou zbraní. Ve výzbroji letectva USA byl tento stíhač pouze krátkou dobu. Z výzbroje ostatních armád byl vyřazen poslední stroj v roce 1984 v Kanadě. Během své služby v letectvu USA byla bojově nasazena průzkumná verze tohoto stíhače RF-101A ve Vietnamu a během Kubanské krize.

Spolu s výrobkem zákazníci kupují

Nejprodávanější